Блог

Чи варто полегшувати травлення за допомогою травних ферментів?

Ферменти є натуральними біокаталізаторами, які виробляються в клітинах всіх живих організмів. Їх завдання перетворити одержувану організмом їжу в енергію і зробити так, щоб ця енергія використовувалася для його потреб. Для підтримки здоров'я людині необхідна присутність в організмі всіх ферментів в певній кількості, щоб вони були на своїх місцях в потрібний час. Перешкодити природному синтезу ферментів в організмі можуть такі чинники, як несприятливе навколишнє середовище, перенесені інфекції і захворювання, недолік в їжі мікроелементів, вітамінів і білка. Крім того, чим старше стає людина, тим менше в його організмі виробляється ферментів.

Що таке травні ферменти?


Травні ферменти виробляються нашою травною системою і беруть участь в розщепленні їжі до більш простих поживних речовин, які потім всмоктуються в організмі. З їх назви зрозуміло, що вони виробляються і працюють в травних органах - шлунку, кишечнику і ротоваій порожнині.

Всі травні ферменти діляться на кілька груп:

Протеази:
екзопептидази - ферменти, що гідролізують білки по одній амінокислоті з карбоксипептидази в панкреатичному соці і амінопептидази, пептидази в кишковому соці і ендопептидази, які каталізують розщеплення внутрішніх пептидних зв'язків (пепсин, реннін, гастриксин в шлунковому соку і трипсин, хімотрипсин, еластаза в панкреатичному соку) ;
Ліпази розщеплюють ліпіди до жирних кислот і гліцерину;
Карбогідрази гідролізують вуглеводи, такі як крохмаль або цукру, до простих цукрів, таких як глюкоза;
Нуклеази розщеплюють нуклеїнові кислоти до нуклеотидів.

Які травні ферменти існують:


Альфа-амілаза (ферменти слини) - фермент, який виробляється в слинних залозах і розщеплює крохмаль до більш простих цукрів.
Пепсин (ферменти шлунка) - фермент, який виробляється шлунком і розщеплює до амінокислот білкові молекули
Трипсин і хімотрипсин (ферменти підшлункової) - ферменти, які виробляє наша підшлункова залоза. Він теж розщеплює білкові молекули
Мальтаза (ферменти тонкого кишечника) - фермент, який розщеплює мальтозу на молекули глюкози, всмоктуються в кишечнику і впливає на вуглеводи
Лактаза (ферменти тонкого кишечника) - фермент, що впливає на лактозу (вуглевод, що отримується з молока). Він розщеплює її на глюкозу і галактозу
Нуклеази (ферменти тонкого кишечника) - фермент, що впливає на ДНК і РНК, одержувані з їжі. Після чого вони розпадаються на окремі складові - нуклеотиди.
Карбоксипептидаза - фермент, що впливає на пептиди - невеликі білкові молекули. В результаті виходять окремі амінокислоти.
Ліпаза - цей фермент розкладає ліпіди і жири, одержувані з їжі в шлунково-кишковому тракті і утворює з них складові частини - спирт, гліцерин і жирні кислоти.

Функції ферментів. Коли їх викоримтовують?


Зазвичай ферменти можна порекомендувати приймати при хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, ураженні залоз, які беруть участь в синтезі ферментів, після оперативних втручань в відновлювальний період і при гострих кишкових інфекціях у період доліковування.

Добавки з травними ферментами в складі:
• Допомагають зняти неприємні симптоми в шлунково-кишковому тракті: слідства недоперетравлення їжі (гази, здуття, печія, нетравлення, діарея)
• Зменшують дратівливість кишечника, яка може зменшити засвоюваність корисних властивостей з їжі
• Допомагають регулювати кишкову мікрофлору і процес дефекації
• Допомагають оптимізувати перебіг запального процесу

Активність ферментів. Коли їх краще приймати?

Два варіанти: під час їжі і після їжі, але після їжі в тому випадку, якщо розвиваються явища дискомфорту в кишечнику.

Більшість травних ферментів активні в дуже вузькому діапазоні рН, оскільки рН шлунково-кишкового тракту людини змінюється від кислотного до лужного. З цієї причини монокомплекси (містять один фермент) можуть виявитися неефективними, так як їх дія не поширюється на весь травний тракт. Ферментна добавка, корисна в одній частині травної системи, може бути повністю неактивною в інший.

СУВАСТІН - інноваційний ферментний препарат для покращення травлення.


СУВАСТІН містить ферменти, які входять до складу панкреатину ( ліпаза, амілаза, протеаза ), що полегшують перетравлення вуглеводів, жирів і білків, що сприяє їх повнішому всмоктуванню в тонкій кишці.

А також містить ще 4 додаткових активних компоненти: пепсин, трипсин/хемотрипсин, папаїн та бромелаїн.

Пепсин - протеолітичний фермент класу гідролаз утворюється зі свого попередника пепсиногену, що виробляється головними клітинами слизової оболонки шлунка, і здійснює розщеплення білків їжі до пептидів. Це фермент, який відіграє значну роль в травленні людини, виконуючи один з важливих етапів у ланцюжку перетворень білків їжі на амінокислоти.

Трипсин - фермент класу гідролаз, що розщеплює пептиди і білки; володіє також естеразною активністю (гідроліз складних ефірів).

Папаїн - фермент рослинного походження (зокрема міститься в папаї , від якої і отримав свою назву). Фермент з класу каталаз, який схожий за своєю дією на шлунковий сік. Він каталізує гідроліз білків, пептидів і амідів та ефірів, особливо ефективно розщеплює білки м’яса. Важливо, що папаїн не тільки сам має протеолітичну активність, але й потенціює дію інших протеаз.

Бромелаїн - отриманий із стебел і м'якоті ананасу, сприяє перетравленню білків. При прийомі під час їжі бромелаїн буде сприяти поліпшенню травлення.